Главная > Статьи
 


[к коментариям]

SCHIRMER: конкуренція чи концентрація?

22 - 06 - 2009

„У бізнесі чужих клієнтів не буває, є споживачі, які готові відгукнутися на більш вдалу товарну пропозицію”. Це в теорії. А що відбувається на практиці?
Дехто з маркетологів помилково вважає, що споживчі групи формуються тільки за економічними, соціальними й іншими другорядними критеріями. Я не повністю згоден із цим. Наприклад, ми використовуємо також  універсальну психологічну модель споживчих сегментів, що відображає і спонукає кліента,  змушує його приймати рішення.

Перший найбільш масовий, можна сказати, базовий сегмент - «оптимізатори». Це люди, які хочуть отримати максимальну вигоду за витрачені гроші. Єдине, що вони вважають собі за потрібне - це інформація, забуваючи, що 100% обєктивності чекати марно, навіть від своїх знайомих та партнерів.

Другий сегмент, який  відчутно зростав протягом останніх  років, – це люди, «рухомі брендом». Їх насамперед приваблюють можливості,  якості та повязані з цим емоції, які асоціюються з торговельною маркою. Їх різновид , так звані інноватори, готові (принаймні, до останнього часу) витрачати гроші принципово на останні новинки.

Третій сегмент дуже унікальний і важливий, хоча його мало хто на сьогодні виділяє. Його представники – стихійна інтелектуальна група практиків, яку я назвав би «продвинуті». Це нова субкультура, яка живе не лише реальністю, а й віртуальним майбутнім життям. А це означає, що активна пропозиція таких можливостей, як віддалений (зовнішній) доступ, мобільний інтернет, рівень та якість використання останніх ІТ- можливостей  у вирішенні  технологічних питань, контролю та оптимізації витрат, також здатні забезпечити досить велику кількість нових кліентів. Причому частка таких  клієнтів збільшується і, що цікаво, вони інколи не асоціюються в мене з конкретними підприємствами, а скоріше існують самі по собі, випереджаючи розуміння  їх  особливих прмислових потреб.

На жаль, за останні  роки в Україні формування віконного бізнесу відбувалось досить хаотично. Постійно зростаючий попит давав змогу на існування навіть економічно та технічно неефективним варіантам виробництв. Це дає сьогодні усім відомі наслідки. Залишаючись досить екзотичним  явищем для промисловості України- не тільки в ціновому розумінні, а в першу чергу як приклад якості організації та рівня вирішення специфічних технологічних процессів віконного виробництва, я відзначаю стабільне майбутне для наших проектів на найближчі роки. Навіть перерозподіл ринку , який відбувається в цьому році, нас не засмучує: зрозуміло, цей процес більш болючий для кінцевих виробників. З іншого боку, вони не тільки перші відчули кризу, вони також перші почнуть із неї виходити. Але знайшовши можливість вижити, вони також проаналізують зміни, що відбудуться на ринку. Причому демпінг та конкурування з цінами (матеріалами) тут ні до чого. Сьогодні для нас вже зрозумілі їхні висновки:  той хто залишиться, має робити більше, швидше та якісніше. Отже,  концентрація потужності. Саме ці фактори і є нашими пріоритетами вже 25 років.

Юрій Якоб, консультант пректів SCHIRMER  в Україні
e-mail: jjakob@mail.ru

SCHIRMER

 

Теги:


Оценка:  3,80 

Ваша оценка:      

Комментарии

Нет комментариев

Добавить комментарий

Имя:*
E-mail:
(не публикуется)
Текст:*
Введите цифры указанные на картинке:
captcha

* - поля отмеченные звездочкой обязательны для заполнения.
Лучшие статьи
Киев. Ноябрь. INTERDOORS-2007: выставка на левом берегу Днепра
Коробки и наличники (дерево)
Фоторепортаж с выставки «Строительство и архитектура 2007». Киев
Последние статьи
Новый фильм «Поколение четырёх стен» и его вирусный эффект: тысячи зрителей оценили важность фактов, описанных в фильме
Запрошення на «Windo Lviv 2018 – міжнародну виставку вікон, дверей і скла»
МИРОПЛАСТ увеличивает производственные мощности
Статьи по теме
Универсальные решения для светопрозрачных конструкций от ТМ КВЕ
КВЕ 76MD – новые возможности в создании оконных конструкций
Стабилизация ПВХ профилей: кальций/цинк или свинец?

Лучшие новости
Путешествие в Турцию компании «МИРОПЛАСТ» вместе со своими клиентами

Шаг в сторону потребителя

Капитаны российского бизнеса – в Deceuninck

  Последние новости
Открытие нового салона в Одессе

WINDO LVIV 2019: день второй

Бали AXOR будуть донараховані


Случайные видео

 02:59

Что важно при выборе
окон? Фурнитура
 02:46

Башня света. Комплекс
LICHTTOREN PHILIPS
 02:12

Строительство 15-ти
этажного отеля за 90
часов
 03:35

Производство деревянных
окон

 Интересные факты


Поиск по сайту

Авторизация

Логин
Пароль
Стать участником
Вспомнить пароль
Нужен ли сайту раздел Объявления?
 
Да! Буду читать.
Да! Буду размещать.
Нет! Никогда не читаю.
Мне всё равно.

Новости