Главная > Статьи
 


[к коментариям]

Антін Мухарський: «Нині жлобство скрізь – це той продукт, який ми виробляємо найбільше і найкраще»

30 - 01 - 2013
Хтось бачить «жлоба» в бабусі-консьєржі, хтось – у сусіді поверхом вище, у водієві маршрутки. Хтось живе із ним усередині, хтось – насолоджується власним жлобством, або не помічає його… А от Антін вирішив вивчати усюдисущого жлоба з наукової точки зору і деякі його відкриття – не можуть не вразити. До вашої уваги – кращі цитати вечора.


Три роки тому в Вікіпедії слова жлоб не було взагалі. Те що ви зараз там побачите – це ми започаткували.

Хоча слово це має багату історію. Морфологія слова жлоб починається з середини 19 ст. Як не дивно, воно має аристократичне благородне коріння – його вживали англійські архітектори, які в 19 ст. будували місто Одесу. Ті заробітчани з навколишніх сіл, які працювали на будівництві називалися «jobber» (від англ. «job» – робота, праця). Згодом будівничі поїхали, а в Одесі сформувалося таке собі своєрідне мультикультурне середовище з переважаючою єврейською общиною, – слово трансформувалося в сучасне «жлоб» і означало людину, яка прийшла з села і чомусь не може занурити себе, так би мовити, у міський контекст.

Спершу середовище, яке користувалося словом було доволі вузьке. Аж поки післяреволюційні арешти початку 20-х років, не привнесли це слово, разом з його носіями в радянські тюрми, де слово означало просто жадібність і довгий час існувало виключно в ареалі пенітенціарної системи. Аж поки не помер Сталін. Після його смерті сталася «Велика амністія» і знову ж таки, носії тюремного лексикону рознесли слово на теренах всього Радянського союзу.

Слово прижилося, зокрема, в міському середовищі і характеризувало передусім саме людину неосвічену, яка знаходиться на первісних щаблях формування власної свідомості і ідентичності саме у міському середовищі. Згодом слово почало розширювати свій контекст – від слова жлоб відпучкувалося слово «жмот», яке і характеризує в першу чергу людину жадібну, а слово жлоб зайняло свою окрему нішу, і характеризує і нині людей, для яких первісні інстинкти, якими володіє власне «я» – стоять на першому місці.

Це їхнє «я» має на меті в першу чергу сформувати навколо себе ареал агресивного придушення. Можна стверджувати, що слово це породжене тоталітарною системою цінностей і саме по собі є тоталітарним. Тобто спершу слово вживалося в місті і означало містян, що прибули з села, але чомусь не змогли адаптуватися до міських реалій і спільнот.

Згодом, з появою т.зв. «стиляг» і подібних спільнот, людей, що культурологічно вирвалися з-під гніту системи, і тому репресувалися її прибічниками найбільше, – слово жлоб стало означати представника тоталітарної влади, який самовіддано бореться з усіма проявами міської урбаністичної культури.
Нині жлобство скрізь – це той продукт, який ми виробляємо найбільше і найкраще. І цілком можливо, що зовсім скоро у нас на рівні з трубами і вугіллям з’явиться таке явище «як валовий внутрішній жлоб».

canactions.com
pb.platfor.ma.
 

Теги: Идеи, Архитектура


Оценка:  0,00 

Ваша оценка:      

Комментарии

16/03/2013 21:53  |  Ната  
Все вірно

Добавить комментарий

Имя:*
E-mail:
(не публикуется)
Текст:*
Введите цифры указанные на картинке:
captcha

* - поля отмеченные звездочкой обязательны для заполнения.
Лучшие статьи
Оконные конфликты
Мансардные окна. Ответы на возможные вопросы
AGC Flat Glass Europe внедряет в стекло светодиоды
Последние статьи
Новый фильм «Поколение четырёх стен» и его вирусный эффект: тысячи зрителей оценили важность фактов, описанных в фильме
Запрошення на «Windo Lviv 2018 – міжнародну виставку вікон, дверей і скла»
МИРОПЛАСТ увеличивает производственные мощности
Статьи по теме
XI Международный Конгресс «ОКНА. ДВЕРИ. ФАСАДНЫЕ СИСТЕМЫ. АРХИТЕКТУРНОЕ СТЕКЛО». Энергоэффективные технологии. Применение энергосберегающего стекла в строительстве
Проект КОМПЛЕКС «ROYAL CITY». Призматическая архитектура в Пловдиве
ЗУСТРІЧ ПРЕЗИДЕНТІВ II РЕГІОНУ МІЖНАРОДНОЇ СПІЛКИ АРХІТЕКТОРІВ (МСА/UIA)

Лучшие новости
Путешествие в Турцию компании «МИРОПЛАСТ» вместе со своими клиентами

Шаг в сторону потребителя

Капитаны российского бизнеса – в Deceuninck

  Последние новости
Сертификат VinylPlus — для profine Group

MB-79N – новая оконная система компании ALUPROF

Создать свой сайт — нет, это не сложно!


Случайные видео

 02:12

Строительство 15-ти
этажного отеля за 90
часов
 03:39

HOW DO THEY DO IT?
Guardian glass
 00:36

Clean Glass Door...
 02:24

Установка дверных ручек

 Интересные факты


Поиск по сайту

Авторизация

Логин
Пароль
Стать участником
Вспомнить пароль
Нужен ли сайту раздел Объявления?
 
Да! Буду читать.
Да! Буду размещать.
Нет! Никогда не читаю.
Мне всё равно.

Новости