Главная > Новости
 


Спільноти будівельників, архітекторів отримали можливість самостійно регулювати своє професійне середовище

17 / 06 / 2014
Держава створила можливості для професійних спільнот будівельників, архітекторів, інших галузевих фахівців долучитися до регулювання свого професійного середовища. Мінрегіон України затвердив Порядок реєстрації саморегулівних організацій у сфері архітектурної діяльності.

«Сьогодні практично в кожній сфері дорікають державі за надмірну бюрократію. Професійні спільноти давно прагнули самостійно приймати рішення, які впливають на розвиток галузі. Ситуація нарешті зрушилася з місця. Саморегулювання є ефективною альтернативою державному регулюванню. Розвиток саморегулівних організацій, в даному випадку, в сфері архітектурної діяльності, мінімізує вплив чиновника на прийняття рішень. Іншими словами – це черговий крок в дерегуляції галузі і боротьби з корупцією. Держава має лише створювати умови, за яких учасники будівельного ринку будуть самі прагнути дотримуватись високих стандартів якості у своїй роботі», - зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман.

Нагадаємо, законодавчі підстави запровадження саморегулювання у сфері архітектурної діяльності визначено Законом України «Про архітектурну діяльність» (зі змінами, внесеними Законом України «По регулювання містобудівної діяльності»).

Відповідно до Закону, саморегулівні організації – це неприбуткові добровільні об’єднання фізичних та юридичних осіб за відповідним напрямом підприємницької чи професійної діяльності, які в установленому порядку набули відповідного статусу. Законом також визначено, що саморегулівні організації  у  сфері  архітектурної діяльності можуть на підставі делегованих  повноважень  проводити  професійну атестацію  виконавців  робіт  (послуг),  пов'язаних  із створенням об'єктів архітектури,  та залучатися до ліцензування господарської діяльності членів саморегулівної організації.

Наказом Мінрегіону № 137 від 13.05.2014 «Про затвердження Порядку реєстрації саморегулівних організацій у сфері архітектурної діяльності» визначено процедуру реєстрації саморегулівних організацій у сфері архітектурної діяльності; порядок внесення відомостей про них до державного реєстру саморегулівних організацій; перелік документів, які подаються для реєстрації; підстави відмови тощо.

За словами Віце-прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, саморегулівні організації мають також напрацювати  підходи до  урегулювання спірних ситуацій, відшкодування збитків споживачам, і тим самим сприяти їх захисту від недобросовісних забудовників.
minregion.gov.ua

 

Теги: Строительство, Архитектура

Рубрики: Украина   
Оценка:  0,00 

Ваша оценка:      

Архив новостей

Лучшие новости
Путешествие в Турцию компании «МИРОПЛАСТ» вместе со своими клиентами

Шаг в сторону потребителя

Капитаны российского бизнеса – в Deceuninck

Последние новости
Нові строки проведення InterBuildExpo!

Письмо Главного исполнительного директора ALUPROF относительно функционирования компании в ситуации угрозы распространения коронавируса (COVID-19)

Первая половина финансового года 2019/20: органический рост продаж на 0,8% - рентабельность по EBITDA на 15,5%

Новости по теме
ООО «Алюпласт Украина», спонсор VIII Международного Конгресса в рамках выставки «Примус: Окна. Двери. Профили -2011», приглашает посетить доклад Андреаса Хайлига, руководителя отдела инноваций aluplast GmbH

Зима «на носу»… Утепляем кровлю и стены дома с SOUDAL

Стартовал 6-й тур стипендиальной программы для талантливых студентов

Случайное видео

 00:36

Clean Glass Door...
 02:38

Безопасность и
противостояние взлому с
фурнитурой МАСО
 03:40

Установка коробки
межкомнатных дверей
 01:46

Выбор окон. Почему окна
из ПВХ-профилей?

Комментарии

Нет комментариев

Добавить комментарий

Имя:*
E-mail:
(не публикуется)
Текст:*
Введите цифры указанные на картинке:
captcha

* - поля отмеченные звездочкой обязательны для заполнения.

 Интересные факты


Поиск по сайту

Авторизация

Логин
Пароль
Стать участником
Вспомнить пароль
Нужен ли сайту раздел Объявления?
 
Да! Буду читать.
Да! Буду размещать.
Нет! Никогда не читаю.
Мне всё равно.

Выставки