Главная > Новости
 


Показові об"єкти термомодернізації з вікнами REHAU

12 / 07 / 2018
5 липня в Славутичі відбувся завершальний етап грантового демонстраційного проекту ЄС з термомодернізації дитячого садка №1 «Калинка» та середньої школи №2 – практична конференція «Досвід міст у сфері енергозбереження».

Більше 100 гостей з 11 областей України з’їхались поділитись досвідом найкращих практик енергозбереження та ознайомитись з технічними аспектами термомодернізованих будівель. На наше прохання своїми думками про результати, яких вдалось досягнути вже в перший сезон експлуатації об"єктів, поділились ключові учасники проекту:

Юрій Фомічев, мер міста Славутич

Реалізація грантового проекту ЄС з термомодернізації дитячого садочку №1 «Калинка» та школи №2 була дуже важлива для громади, адже згідно з «Угодою мерів», підписантом якої є Славутич, ми взяли на себе зобов’язання значно скоротити енергоспоживання у місті та, відповідно, шкідливі викиди СО2. Завдяки наполегливій праці всіх учасників та виконавців ми отримали показові з точки зору ступеня термомодернізацї та досягнутої економії муніципальні будівлі. Так, вже за перший опалювальний сезон економія склала понад 40% у порівнянні з попереднім опалювальним сезоном. Цей досвід дозволить значно підвищити якість наступних проектів та виконати «План дій сталого енергетичного розвитку міста Славутича до 2020 року», ну а мешканці міста отримають красиві енергоефективні будівлі, які вже зараз створюють новий сучасний вигляд нашого міста.

Лариса Нікітенко, менеджер проекту

Ідея реалізації цього проекту, який став лише частиною заходів з реалізації «Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Славутича до 2020 року», виникла ще в 2015 році. Протягом 2015-2018 років Славутичем було проведено колосальну роботу щодо створення ефективної системи енергоменеджменту, проведення сучасної термомодернізації Дитячого садочку №1 «Калинка» та Школи №2 за європейськими стандартами, а також підвищення екологічної свідомості наших містян.
В рамках проекту створено Департамент енергоменеджменту, впроваджено Програму щоденного контролю за використанням енергії та комфортними умовами перебування в 29-ти муніципальних будівлях міста Славутича, проведено енергоаудит 12 муніципальних будівель, здійснено організаційний та аналітичний супровід та укладення ЕСКО-контрактів для 5-ти об’єктів, проведено більш ніж 50 навчальних та публічних заходів щодо популяризації енергозбереження, розроблено 24 проекти на отримання додаткового фінансування для впровадження енергоефективних заходів та багато іншого.

Важливим надбанням проекту стало відпрацювання схеми технічного партнерства його виконавців: замовника, проектувальників, генеральних підрядників та постачальників. Створена міським головою робоча група щотижнево зустрічалася на об"єктах, аналізувала та контролювала хід виконання робіт з термомодернізації, обговорювала проблеми та технічні рішення. Особливу подяку висловлюємо фахівцям – інженерам компаній REHAU та Ceresit, саме підтримка яких дозволила адаптувати і реалізувати рішення проектувальників у даних будівлях.

Так, тільки за 1 опалювальний сезон термомодернізація будівель дозволила отримати економію теплової енергії 44,2% та економію фінансових ресурсів близько 1 млн. грн.

Сергій Зінченко, заст. директора «ЕскоЕнергоПроект»

При проектуванні термомодернізації школи та дитячого садка у м. Славутич ми намагалися втілити кращі європейські практики з санації закладів схожого типу. Завданням було не тільки підвищити енергоефективність будівель, а й виконати жорсткі вимоги санітарно-гігієнічних норм та якості повітря у приміщеннях. Саме тому загальний концепт містив заміну старих  вікон на вікна з високими показниками опору теплопередачі, утеплення стін (товщина прошарку мінераловатного утеплювача – 150мм), заміну систем освітлення з використанням діодних ламп, встановлення ІТП та систем регулювання тепла, рекуператорів повітря, систем моніторингу енергоспоживання «онлайн». Дуже часто в ході реалізації виникали питання з адаптації європейських нормативів до наших реалій, адже такі, наприклад, звичні для європейських проектувальників норми, як розрахунок впливу на довкілля, вплив на тваринницький світ та багато чого іншого ще не урегульовані нашим законодавством. А завдяки прямій співпраці з розробниками-постачальниками різних систем будівлі нам вдалося уникнути багатьох «айсбергів» ще на етапі проектування.

Олексій Біленко, експерт ТОВ «РЕХАУ»

Для термомодернізації школи та дитячого садочку в Славутичі нами були рекомендовані вікна з  п’ятикамерної системи REHAU Euro-Design 70 з монтажною глибиною 70мм в комбінації з енергоефективним склопакетом (скло з низькоемісійним напиленням та заповненням аргоном).

Саме така комбінація дозволила виконати вимоги ДБН щодо опору теплопередачі конструкцій. Крім того, враховуючи високий рівень інсоляції приміщень класів школи, склопакети вікон цієї будівлі були виконані з використанням так званого мультифункціонального скла, що дозволить не лише зберігати тепло у приміщеннях, а й запобігати їх перегріву в теплі пори року. Всі віконні конструкції були розташовані в площі зовнішніх стін будівлі з виконанням контурів паро- та гідроізоляції. Така схема монтажу дозволила уникнути містків холоду та якісно виконати вузол «вікно-утеплювач».

Олег Пустовойт, керівник групи менеджерів ТОВ «Хенкель Баутехнік» (Україна), ТМ «Ceresit»

Цей проект став першим з об"єктів бюджетної сфери, де були використані антивандальна система утеплювання Ceresit Impactum з ударостійкістю до 60 Дж, а також піноскло в якості матеріалу утеплювача підземного контуру будівлі та його цокольної частини. Завдяки постійному системному моніторингу процесу виконання робіт нашими фахівцями замовники отримали комплекс системи утеплення дійсно європейського рівня.

REHAU

 

Теги:

Оценка:  5,00 

Ваша оценка:      

Архив новостей

Лучшие новости
Путешествие в Турцию компании «МИРОПЛАСТ» вместе со своими клиентами

Шаг в сторону потребителя

Капитаны российского бизнеса – в Deceuninck

Последние новости
18-22 лютого в Києві стартував унікальний для України курс по підготовці сертифікованих проектувальників пасивного будинку.

День Друзей Модус 2019

Запатентована надёжная система защиты от выпадения оконных створок

Новости по теме
Российские производители ПВХ готовы снизить цены

Hydro в 2011 г. выведет на полную мощность завод Qatalum в Катаре

«ПРИМУС: ОКНА. ДВЕРИ. ПРОФИЛИ 2014» – юбилейная выставка набирает обороты!

Случайное видео

 02:24

Установка дверных ручек
 02:06

Покраска двери
 01:46

Выбор окон. Почему окна
из ПВХ-профилей?
 03:40

Установка коробки
межкомнатных дверей

Комментарии

Нет комментариев

Добавить комментарий

Имя:*
E-mail:
(не публикуется)
Текст:*
Введите цифры указанные на картинке:
captcha

* - поля отмеченные звездочкой обязательны для заполнения.

 Интересные факты


Поиск по сайту

Авторизация

Логин
Пароль
Стать участником
Вспомнить пароль
Нужен ли сайту раздел Объявления?
 
Да! Буду читать.
Да! Буду размещать.
Нет! Никогда не читаю.
Мне всё равно.

Выставки