Главная > Новости
 


Коронавірус убиває економіку України та країн Європи

10 / 09 / 2020
Калуське підприємство «КАРПАТНАФТОХІМ» тримається… Цього року в усіх державах так званої Великої двадцятки, окрім Китаю, впаде господарська активність, – вважають експерти. В Україні також…

Цього року в усіх державах так званої Великої двадцятки, окрім Китаю, впаде господарська активність, – вважають експерти. В Україні також…

На початку карантину, пов"язаного з пандемією коронавірусу, було багато прогнозів щодо того, як зреагує економіка України на COVID-19 – від апокаліптичних до доволі стриманих. Тоді, як розуміємо нині, ми навіть не мали уявлення, як може розвиватися ситуація. Навіть Світовий банк прогнозував для України лише 3,5 відсотка падіння валового внутрішнього продукту.

Згодом, уже після першого етапу карантину, український прем"єр Денис Шмигаль твердив, що «наш базовий прогноз залишається незмінним – зменшення ВВП на 4,8 відсотка у 2020 році». І це попри погіршення очікувань від Національного банку, в якому вважали, що падіння сягатиме й 6 відсотків за рік. Причому й донор української економіки – Міжнародний валютний фонд – мав ще більш песимістичні оцінки: падіння ВВП України до 8,2 відсотка за перший «коронавірусний» рік.

25 серпня на засіданні виконавчого комітету Калуської міської ради був розглянутий звіт про виконання бюджету Калуської громади за перше півріччя 2020 року, який оприлюднила начальник фінансового управління Леся Поташник.

Вона, зокрема, повідомила, що за цей період доходи загального фонду склали понад 293 млн гривень, з яких у Калуській ОТГ зібрали 206 млн гривень або 91,1 відсотка до плану. Ще нижчими були надходження (87,7%) податку з доходів фізичних осіб, який є визначальним для наповнення міського бюджету, адже недовиконання цього показника спричинило зменшення надходжень у бюджет на 14 млн гривень.

Зважаючи на те, що основним платником податку з фізичних осіб у Калуші є найбільше підприємство міста – ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», ми попросили заступника генерального директора Ярему Рудика прокоментувати ситуацію.

KARPATNAFTOCHIM Yarema Rudyk
– Найперше хочу спростувати недостовірну інформацію, – розповідає Ярема Богданович, –  яка прозвучала на останньому засіданні міськвиконкому, про те, що від «КАРПАТНАФТОХІМу» стало менше надходити коштів зі сплати податку з доходів фізичних осіб. – Бо насправді наше підприємство за перше півріччя поточного року сплатило його на 25 відсотків більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Коли ж вдатися до конкретних цифр, то в 2019 році сума грошових надходжень податку з доходів фізичних осіб у бюджет міста становила 74,8 млн гривень, а за пів року 2020-го ми вже сплатили 55,5 млн гривень.

Хочу також сказати, що коронавірусна інфекція все-таки позначилася на діяльності товариства «КАРПАТНАФТОХІМ», бо довелося вживати додаткові заходи для виконання карантинних обмежень, закупляти, зокрема, в необхідній кількості маски, дезінфікуючі засоби й інше. Але водночас карантин не позначився на роботі основних виробництв підприємства, хоча в трудових колективах були випадки захворюваності, але загалом, повторюю, усі підрозділи працювали.

За підсумками шести місяців цього року було вироблено промислової продукції приблизно на п"ять відсотків більше, ніж за такий же період 2019 року. Тож позитивна тенденція з  нарощення випуску продукції після відновлення роботи підприємства у червні 2017 року продовжується. Сприяє цьому й те, що попит на продукцію «КАРПАТНАФТОХІМу», зокрема поліхлорвінілову смолу, поліетилен, каустичну соду й деякі інші види, не знижується як в Україні, так і за її межами.

Тому, користуючись нагодою, хотів би звернути увагу на те, що товариство «КАРПАТНАФТОХІМ» є сьогодні в числі тих небагатьох великих промислових підприємств України, де виробничий процес не зупинився, де продовжують працювати всі підрозділи і де планують нові проєкти з  його розвитку.

Підготував Анатолій ГЕТЬМАНЧУК.

КАРПАТНАФТОХІМ

 

Теги: С-ПВХ

Оценка:  0,00 

Ваша оценка:      

Архив новостей

Лучшие новости
Путешествие в Турцию компании «МИРОПЛАСТ» вместе со своими клиентами

Шаг в сторону потребителя

Капитаны российского бизнеса – в Deceuninck

Последние новости
Перший номер спеціалізованого галузевого журналу profiwindow від aluplast

THE LINK – офисы будущего с системами ALUPROF

Инновационные системы VEKAMOTION и VEKAMOTION MAX удостоены наград престижной премии Plus X Award

Новости по теме
REALIT. Новая манжета для системы фасадного остекления RF 50

Кабмин утвердил скорректированный проект строительства стадиона по ул. Стрыйской - Кольцевой дороге в г. Львове

Норникель запускает рудник Maggie Hays в Австралии

Случайное видео

 02:02

Не вреден ли ПВХ в
эксплуатации
 02:38

Безопасность и
противостояние взлому с
фурнитурой МАСО
 02:06

Покраска двери
 02:59

Что важно при выборе
окон? Фурнитура

Комментарии

Нет комментариев

Добавить комментарий

Имя:*
E-mail:
(не публикуется)
Текст:*
Введите цифры указанные на картинке:
captcha

* - поля отмеченные звездочкой обязательны для заполнения.

 Интересные факты


Поиск по сайту

Авторизация

Логин
Пароль
Стать участником
Вспомнить пароль
Нужен ли сайту раздел Объявления?
 
Да! Буду читать.
Да! Буду размещать.
Нет! Никогда не читаю.
Мне всё равно.

Выставки