Главная > Новости
 


Цех КВПтаА – очі, вуха та стремена технологічного процесу

12 / 04 / 2021
Сьогодні неможливо уявити товариство «КАРПАТНАФТОХІМ» без цього потужного й технічно ємкого підрозділу, як неможливо уявити й будь-яке інше промислове підприємство без засобів автоматизації. І при виникненні складних виробничих ситуацій завжди кличуть на допомогу фахівців цеху контрольно-вимірювальних приладів та автоматики. Та їх і кликати не потрібно. Вони завжди поруч. Вони – усюди.

– Робота працівників цеху КВПтаА, – говорить його начальник Ігор Дубовик, – можливо, і не дуже примітна й публічна. Вона не особливо впадає у вічі, не мелькотить перед керівництвом і не часто згадується у реляціях ЗМІ. Робота працівників цеху – тиха і ретельна, але вимагає від них широких та глибоких технічних знань і навиків.

Я не покривлю душею й ніскільки не перебільшу, коли скажу, що цех КВПтаА – це очі, вуха та стремена технологічного процесу. Він був створений одночасно зі створенням нашого підприємства, функціонував та розвивався разом із ним. І чим складнішими ставали виробничі процеси, тим точніших та надійніших вони потребували приладів і систем.

За словами Ігоря Володимировича, процес будь-якого виробництва нерозривно пов"язаний із вимірюваннями. Недарма ж у народі кажуть: «Сім раз відміряй, а один раз відріж». І згадав він це невипадково, щоб розвинути свою думку й окреслити нинішні завдання, які доводиться виконувати колективу підрозділу, який очолює.

– Ще з давніх-давен, як тільки людина почала щось виробляти, – пояснює Ігор Дубовик, вдаючись до історії, – вона постійно стикалася з питанням: скільки? Скільки потрібно матеріалу, для того, щоб зробити те чи інше? Скільки необхідно витратити на це сил та часу? Скільки взяти того чи іншого інгредієнту, щоб отримати бажаний продукт? Десятки, сотні та й тисячі отих «скільки?» супроводжували людину впродовж всього її життя.

Для того, щоб точніше виміряти та отримати надійніший реальний результат, людина почала створювати певні інструменти. Спочатку вони були прості, але з ростом вимог та виробничих потреб інструментарій для виміру кількості й якості ставав усе складнішим і досконалішим. Цей процес триває вже десятки, а може й сотні тисяч років і триватиме до тих пір, поки людина щось створює та продукує.

Основними завданнями фахівців нашого цеху є забезпечення безперервного, ефективного та безпечного перебігу технологічного процесу. Кількома тисячами приладів, які є у кожному цеху, вимірюються швидкоплинні процеси та їх параметри, сигнали про виміряні величини по сотнях тисяч кілометрів кабелів передаються на сучасні обчислювальні системи. Вся ця інформація обробляється, оцінюється в автоматичному режимі та передається в зворотному напрямку на виконавчі чи безпекові засоби – регулюючі клапани, відсікачі, засувки та ін. І за таким великим промисловим господарством слідкують, підтримують його в працездатному стані, а при необхідності ремонтують і відновлюють, фахові прибористи цеху контрольно-вимірювальних приладів та автоматики. В змінах та в підрозділах їх неформально називають кіповцями.

– У ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», як випливає із вищесказаного вами, завдання фахівців підрозділу уже віддавна не обмежуються лише вимірювальними приладами.

Звісно. Вони працюють на сучасних системах автоматичного керування та захисту, що змонтовані та функціонують на наших виробництвах. Це системи управління та протиаварійного захисту виробництва провідних світових компаній Yokogawa (Японія), Siemens (Німеччина), Sneider Electric (Франція), інших іноземних, а також вітчизняних фірм.
Працівники цеху КВПтаА – це інженери з вищою фаховою освітою. Без них сьогодні не обійтися підприємству, адже сучасна техніка – це високошвидкісні автоматизовані системи та прилади, що побудовані на науковоємких технологіях і вимагають високої кваліфікації та потужних спеціальних знань і досвіду.

– Мабуть, зимова пора року завдає найбільше клопотів?

– Хоча на підприємстві обладнання та технічні засоби вибрані з урахуванням кліматичних умов, проблеми все ж таки трапляються. Як правило, основною з них у зимовий період є замерзання комунікацій. Ось тоді й перевіряється на міцність фаховість та технічна освіченість як технологічного персоналу, так і приладників. Цьогоріч, особливо в лютому, морози примусили добряче похвилюватись усіх працівників. Але жодного аварійного випадку, пов"язаного із замерзанням обладнання, трубопроводів, не було допущено. Виникаючі проблеми ліквідовувались швидко та фахово.

– А з кадровим забезпеченням вашого, Ігоре Володимировичу, підрозділу?

– На підприємстві загалом і в нашому цеху зокрема велика увага приділяється підготовці та професійному росту працівників. Що стосується молодих людей, то з ними, як правило, працюють досвідчені ветерани. І такий відповідальний підхід до підготовки й підвищення кваліфікаційного рівня молодих кадрів повинен бути, адже системи автоматизації та засоби вимірювання безперервно удосконалюються. Навіть те, що було сучасним п"ять років тому, вже сьогодні вважається застарілим. Прогрес рухається із шаленою швидкістю. І кому, як не молодим професіоналам, працювати над складними завданнями сучасності.

KARPATNAFTOCHIM KVPtA

Процес оновлення ніколи не зупиниться й не завершиться. З розвитком технологій невпинно зростає й рівень систем автоматизованого керування та захисту. А це значить, що завдань у колективу цеху КВПтаА попереду ще багато. І вирішення їх – справа честі.

Василь ТКАЧУК.

КАРПАТНАФТОХІМ

 

Теги: С-ПВХ

Рубрики: Украина   
Оценка:  0,00 

Ваша оценка:      

Архив новостей

Лучшие новости
Путешествие в Турцию компании «МИРОПЛАСТ» вместе со своими клиентами

Шаг в сторону потребителя

Капитаны российского бизнеса – в Deceuninck

Последние новости
В Индии задумались об ограничении ввоза продукции из меди и алюминия

Пасхальные скидки до 15% на межкомнатные двери

VEKA — готовность к будущему

Новости по теме
ОЛИМПИЙСКИЙ и НОК. Конференция Киевского городского отделения НОК Украины

ОБЪЯВЛЕНЫ 10 ЛУЧШИХ ПРОЕКТОВ КОНКУРСА МОЛОДЫХ АРХИТЕКТОРОВ УКРАИНЫ CANACTIONS 2014

НСК «Олимпийский» - эстетичный вид в сочетании с современными энергосберегающими технологиями

Случайное видео

 01:46

Выбор окон. Почему окна
из ПВХ-профилей?
 00:36

Clean Glass Door...
 01:12

Слишком чистое окно
 02:46

Башня света. Комплекс
LICHTTOREN PHILIPS

Комментарии

Нет комментариев

Добавить комментарий

Имя:*
E-mail:
(не публикуется)
Текст:*
Введите цифры указанные на картинке:
captcha

* - поля отмеченные звездочкой обязательны для заполнения.

 Интересные факты


Поиск по сайту

Авторизация

Логин
Пароль
Стать участником
Вспомнить пароль
Нужен ли сайту раздел Объявления?
 
Да! Буду читать.
Да! Буду размещать.
Нет! Никогда не читаю.
Мне всё равно.

Выставки